logo
Profilaktyka

Profilaktyka

Piękny i zdrowy uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Współczesna stomatologia profilaktyczna oferuje szeroki zakres usług pozwalających pacjentowi zachować piękny i zdrowy uśmiech przez długie lata. Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest walka z płytką nazębną, która jest podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

To stara i prosta prawda, jednak warto o niej pamiętać. Poza codziennymi domowymi zabiegami higienicznymi (szczotkowanie, nitkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej) pamiętajmy o regularnych wizytach kontrolonych w gabinecie stomatologicznym. Wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym powinniśmy odbywać raz na pół roku. Pozwolą one wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w jamie ustnej, w tym próchnicy we wczesnym stadium, gdzie leczenie będzie mało inwazyjne.

Zabiegi profilaktyczne

Do profilaktyki zalicza się następujące zabiegi:

Skaling: usuwanie ultradźwiękami kamienia nazębnego.

Piaskowanie: usuwanie osadu i nalotów znajdujących się na zębach  za pomocą piaskarki.

Fluoryzacja: lakierowanie zębów preparatami fluoru o odpowiednim stężeniu aby uodparniać zęby na działanie szkodliwych bakterii. Zabieg fluoryzacji może być wykonywany zarówno na zębach mlecznych, jak i stałych.

Polishing: polerowanie powierzchni zębów.

Lakowanie zębów: wypełnienie bruzd i zagłębień zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnymi żywicami.

Instruktaż higieny jamy ustnej:  jego celem jest nauczenie pacjenta prawidłowego szczotkowania zębów oraz wyboru środków do higieny jamy ustnej.

Wszystkie te zabiegi są całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa zębów. Profilaktyka to prosta metoda leczenia dla każdego, im wcześniej wprowadzimy działania profilaktyczne tym większe uzyskamy efekty w postaci zdrowych zębów i dziąseł, zaoszczędzimy czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie zębów i przyzębia, i zachowamy piękny naturalny i własny uśmiech przez całe życie. Nowoczesne urządzenia i sprawdzone metody profilaktyczne w naszym gabinecie stomatologicznym to dla naszych pacjentów gwarancja najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa zabiegów.