logo

tooth-extractions-roseville-caCzym zajmuje się chirurgia stomatologiczna ?

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów. Wspomaga ona także inne obszary, takie jak periodontologia (chirurgia przyzębia), protetyka stomatologiczna (chirurgia przedprotetyczna) czy endodoncja (leczenie kanałowe).

Chirurgia stomatologiczna w Prywatnym Centrum Stomatologicznym

Gwarancją bezbolesnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest nasze wieloletnie doświadczenie i specjalistyczne podejście do każdego pacjenta. Jako nowoczesny gabinet stomatologiczny, zapewniamy naszym pacjentom maksymalny komfort i przeprowadzenie nawet najtrudniejszych zabiegów bez bólu.

Znieczulenia

W zabiegach usuwania zęba najważniejszy jest bezbolesny ich przebieg oraz komfort pacjenta w okresie gojenia po zabiegu. W naszym gabinecie stomatologicznym, zapewniamy kompleksową i troskliwą opiekę z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane w oparciu o znieczulenia najnowszej generacji zapewniając bezbolesne i bezpieczne usuwanie zębów według najwyższych światowych standardów.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej

– usuwanie zębów (ekstrakcje)

– usuwanie ósemek (zębów mądrości)

– chirurgiczne (operacyjne) ekstrakcje pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych

– usuwanie zmian zapalnych i resekcja wierzchołka korzenia zęba

– hemisekcja zęba

– radektomia zęba

– usuwanie torbieli

– leczenie ropni

– chirurgia przedprotetyczna

– chirurgia tkanek przyzębia

Usuwanie zębów

Wskazaniami do ekstrakcji zębów są generalnie stany chorobowe których nie da się wyleczyć zachowawczo. Należą do nich głębokie złamania zębów, przewlekłe stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych lub zaawansowane stany paradontyczne. Czasami istnieje konieczność usunięcia zębów w czasie przygotowania jamy ustnej do protezowania lub ze wskazań ortodontycznych. Jednak ekstrakcja zęba jest tylko ostatecznością a w naszym gabinecie zawsze dokładamy wszelkich starań abyś zachował swój ząb, wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzienie stomatologii.

Operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego

Ten rodzaj ekstrakcji czyli tzw. dłutowanie jest przeznaczony dla zębów zatrzymanych oraz pozostawionych korzeni zębów. Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty (jest całkowicie niewidoczny w jamie ustnej lub widoczny tylko częściowo). Najczęściej  zdarza się tak w przypadku  zębów mądrości.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Resekcja wierzchołka korzenia zęba polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego oraz w celu ratowania zęba przed usunięciem. Dzięki temu można stworzyć warunki do prawidłowej odbudowy kości w miejscu usuniętych zmian chorobowych.

Hemisekcja i radektomia

Hemisekcja i radektomia to inaczej zabiegi chirurgiczne dotyczące zębów wielokorzeniowych, które są  przeprowadzane w przypadku braku możliwości zastosowania innych metod leczenia. Hemisekcja to usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni, pozostawiona część zęba wymaga późniejszej odbudowy protetycznej. Radektomia polega na odcięciu całego problematycznego korzenia.

Leczenie urazów zębów

Ekstrakcja części lub całego zęba może okazać się konieczna w najcięższych przypadkach urazu zęba.  Uszkodzenia zębów mogą mieć różne formy (ząb złamany, pęknięty czy wybity) , ale w każdej z tych sytuacji najważniejsze jest jak najszybsze zgłoszenie się do naszego pogotowia stomatologicznego w celu uzyskania pomocy i porady.

Chirurgia przedprotetyczna

Celem chirurgii przedprotetycznej jest usunięcie zęba w celu przygotowania jamy ustnej przed zabiegami z zakresu protetyki stomatologicznej (wstawianie protez, koron czy mostów).

Profesjonalizm okazujemy nie tylko poprzez skutecznie wykonany zabieg, ale także wykazując serce i zrozumienie dla naszych Pacjentów i ich obaw. Odwiedzając nasz gabinet stomatologiczny w centrum Olsztyna przekonasz się, że zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej mogą być bezstresowe i bezbolesne. Zaufaj nam.  Postaw na profesjonalizm i doświadczenie.