logo

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów i leczeniem próchnicy. Do zabiegów stomatologii zachowawczej zaliczamy:

– badanie kontrolne

– leczenie próchnicy zębów

– wypełnianie ubytków wysokiej jakości materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)

– odbuwę korony zęba odpowiednimi materiałami kompozytowymi

– leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe)

– zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej: licówki, mosty, korony i wybielanie zębów

Przyczyny próchnicy zębów

Bakterie płytki nazębnej są główną przyczyną powstawania próchnicy. Mogą one powodować inne schorzenia jak schorzenia dziąseł i przyzębia lub halitozę (nieprzyjemny zapach z ust). Mogą nawet zwiększyć ryzyko cukrzycy, problemów z nerkami czy stawami, a nawet zawału serca. Dlatego leczenie próchnicy jest niezmiernie ważne i ma ogromne znaczenie w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu, ale także w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Postęp w zakresie technik stomatologicznych i materiałów kompozytowych, pozwala na bezbolesne leczenie próchnicy oraz odtworzenie funkcjonalności i estetyki, zbliżonej do zębów naturalnych.

W naszym gabinecie stomatologicznym, pracujemy na sprzęcie i materiałach kompozytowych do wypełnień najwyższej jakości pochodzącymi od producentów, którzy są liderami na rynku w zakresie innowacyjności, bezpieczeństwa, nowoczesności, i ergonomii. Wiemy, że tylko one zagwarantują precyzyjne i długotrwałe efekty leczenia.

Objawy próchnicy zębów

Najczęstsze sygnały ostrzegające o próchnicy to:

– ból w trakcie spożywania zimnych lub ciepłych pokarmów

–  ból w trakcie nagryzania

– przeszywający ból zęba w trakcie spożywania słodkich pokarmów

– strzępienie się nitki do zębów podczas nitkowania

Leczenie próchnicy zębów

W przypadku próchnicy powierzchniowej, stosujemy minimalnie inwazyjne metody leczenia ubytków próchnicowych takich jak piaskowanie. Dzięki tym metodom możemy leczyć próchnicę bez borowania,  równocześnie zachowując maksymalną powierzchnię zdrowej tkanki zęba.

Gdy do wnętrza zęba przedostanie się więcej bakterii, które szybko niszczą zębinę powstaje wtedy dziura, potocznie zwana ubytkiem próchnicowym. Jedyną metodą aby przywrócić funkcjonalność zęba i nadać mu pierwotny wygląd to wyleczenie poprzez usunięcie próchnicy i założenie szczelnego wypełnienia aby zabezpieczyć ząb przed dalszymi niekorzystnymi konsekwencjami. Stosujemy wysokiej klasy materiały kompozytowe które w pelni oddają naturalny kształt i kolor zęba.

Zapraszamy do naszego gabinetu na leczenie zachowawcze. Zadbamy, aby leczenie było bezbolesne i odbywało się w przyjaznej atmosferze.