logo
Leczenie kanalowe

Leczenie kanalowe

Co to jest endodoncja i na czym polega leczenie kanałowe?

Endodocja jest dziedziną stomatologii zachowawczej zamujaca się leczeniem kanałowym zębów. W dużym uproszczeniu leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi (zgorzel) lub martwej miazgi z komory kanałów korzeniowych zęba poprzez mechaniczne i chemiczne opracowanie kanalów korzeniowych oraz ich wypełnienie.

Jaka jest przyczyna zmian w tkankach wewnątrz zęba?

Lekarz stomatolog może zdecydować się na leczenie endodontyczne z powodu zapalania albo martwicy miazgi, urazu zęba lub ze wskazań protetycznych. Częstą przyczyną jest też zaniedbana próchnica która doprowadziła do głębokich ubytków co z kolei spowodowało zmiany w tkankach zęba.

Nowoczesne leczenie kanałowe

Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii stomatologicznej, wiele zębów skazanych do tej pory na usunięcie obecnie da się wyleczyć. Rosną również wymagania pacjentów którzy przede wszystkim zachować chcą własne zęby i bardzo niechętnie dedycują się na ich usuwanie oraz zastąpienie uzupełnieniami protetycznymi. Endodoncja kojarzyla sie kiedyś z bólem i długotrwałym procesem leczenia. Obecnie zastosowanie specjalistycznego i precyzyjnego sprzętu oraz nowoczesnych materiałów sprawia, iż skuteczność leczenia jest dziś nieporównywalnie większa niż kilkanaście lat temu a leczenie endodontyczne może być przeprowadzane na jednej wizycie.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Szansa uratowania zęba której miazga została chorobowo zmieniona przed drobne ustroje i ich toksyny daje nam endodoncja. Miazga zmieniona w wyniku stanu zapalnego powoduje uciążliwy ból i powinna być niezwłocznie usunięta z kanałów zębowych tak by nie była źródłem dalszych infekcji. Kanały zębowe cechują się często bardzo skomplikowaną budową. Leczenie kanałowe to zabieg wymagający niezwykłej precyzji. Najpierw lekarz stomatolog określa kształt kanału i jego długość przy pomocy endometru. Następnie oczyszcza kanały z miazgi i opracowuje je specjalnymi narzędziami. Nowoczesny sprzęt pozwala na dokładne oczyszczenie i wypłukanie środkami bakteriobójczymi nawet bardzo krętych i wązkich kanałów. Po oczyszczeniu kanału wypełnia się je materiałem termoplastycznym co gwarantuje szczelne zamknięcie korzenia oraz zabezpieczenie go przed dostaniem się bakterii i powstaniem stanu zapalnego.

Leczenie kanałowe w naszym gabinecie stomatologicznym to:

– Krótki czas leczenia

– Bezbolesne leczenie

– Dokładne oczyszczenie z bakterii

– Opracowanie i wypełnienie nawet najbardziej krętych i wąskich kanałów

– Szczelne wypełnienie które zapobiega nawrotom infekcji

– Dobrze wyleczony ząb który biędzie służyć wiele lat

Dzięki zaawansowanemu zapleczu i naszemu wieloletniemu doświadczeniu nasz gabinet stomatologiczny wyróżnia się najwyższą skutecznością i zadowoleniem pacjentów. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług leczenia endodontycznego.