logo
  • 05 KWI 18
  • 0
  Przyszła wiosna – czyli czas na promienny uśmiech

  Przyszła wiosna – czyli czas na promienny uśmiech

  Wiosna kojarzy się nam przede wszystkim z radością, budzącą się do życia przyrodą, bo przecież w końcu dni są dłuższe i z chęcią każdą wolną chwilę chcemy spędzać na świeżym powietrzu. Dla wielu osób wiosna to także najlepszy czas na wprowadzenie zmian do swojego życia: gruntowne porządki w mieszkaniu i przegląd garderoby, radykalna zmiana uczesania czy stylu ubierania, a może przejście na dietę? Możliwości jest naprawdę sporo, jednakże warto także pamiętać o najważniejszym – wizycie kontrolnej w swoim gabinecie dentystycznym, dzięki czemu z pewnością uda nam się przywitać pierwsze promienie słońca śnieżnobiałym uśmiechem.

  Nowy, piękny uśmiech w sam raz na wiosnę!

  Henry Saka stwierdził, iż „uśmiech jest najkrótszą drogą do drugiego człowieka” i trudno się z tym nie zgodzić, gdyż to właśnie pierwsze wrażenie i przyjazny, szczery uśmiech mogą zdziałać cuda. Wiosna to zazwyczaj czas wielu imprez rodzinnych i towarzyskich: komunie, urodziny, święta wielkanocne, podczas których każdy chce się perfekcyjnie prezentować np. na zdjęciach. Tylko co zrobić, gdy nasze zęby są przebarwione od picia hektolitrów kawy czy czarnej herbaty i palenia papierosów? Rozwiązanie jest bardzo proste – jeśli nie jesteście zadowoleni z koloru waszych zębów, warto zastanowić się nad profesjonalnymi zabiegami znacznie poprawiającymi ich estetykę: czyszczenie zębów (scaling), usunięcie nagromadzonego osadu, polerowanie przy pomocy piaskarki oraz fluoryzacja wpływają nie tylko na wygląd zębów, ale także chronią je przed wieloma poważnymi chorobami, takimi jak m.in. próchnica czy paradontoza.

  Biały uśmiech na wiosnę

  Gdy zęby są dokładnie oczyszczone i wzmocnione można także zdecydować się na ich wybielenie. Wybielanie zębów domowymi sposobami nie zawsze jest skuteczne, a efekty naszych starań mogą rozczarowywać, dlatego koniecznie zaufajmy specjalistom. Dobry stomatolog podpowie najskuteczniejszą i przynosząca najlepsze efekty metodę: nakładkową lub naświetleniową. Wybielenie zębów nie zmienia koloru plomb, dlatego jeśli w przednich zębach mamy wypełnienia trzeba je będzie również wymienić na jaśniejsze. Piękny, śnieżnobiały uśmiech przywróci wam pewność siebie i diametralnie zmieni image.

  Pamiętajmy, iż w przypadku trwałych przebarwień zębów wybielanie zębów nie będzie wystraczające, stąd też polecamy porcelanowe licówki. Zaletą licówek jest fakt, iż przy ich pomocy możemy nadać zębom pożądany kształt, usunąć przerwę między nimi zamaskować ukruszony czy też uszkodzony ząb.

  Mamy także dobrą wiadomość dla osób z wadą zgryzu lub pokrzywionymi zębami. Współczesna stomatologia daje możliwość leczenia wad zgryzu także u osób dorosłych. Najbardziej podstawowymi aparatami stałymi są aparat tradycyjny i aparat samoligaturujący. Koszt aparatu tradycyjnego jest niższy, a do trzymania łuku w zamkach wykorzystywane są elastyczne ligatury (tzw. gumeczki), które mogą być całkowicie niewidoczne lub też według uznania – w  modnych kolorach. W przypadku aparatu samoligaturującego nie musimy tak często przychodzić na wizyty kontrolne i wymianę  „gumeczek”, bo aparat ich nie posiada, każdy zamek ma wbudowaną klapkę do trzymania łuku. Noszenie aparatu wbrew pozorom nie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, istotne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na higienę jamy ustnej – oczyszczanie, nitkowanie elementów aparatu po każdym posiłku.

  Zachęcamy, aby zadbać o swoje zęby, aby jak najczęściej i bez wstydu móc się uśmiechać, bo jak powiedział Wiktor Hugo: „uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”, dzięki niemu złagodzimy wiele trudnych, napiętych sytuacji i być może zyskamy nowych znajomych czy przyjaciół.

  # zdrowy uśmiech  # gabinet dentystyczny # fluoryzacja # licówki # białe zęby

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream