logo
  • 02 STY 18
  • 0
  Piękny uśmiech na Nowy Rok

  Piękny uśmiech na Nowy Rok

  Dla wielu osób Nowy Rok to czas podjęcia nowych zobowiązań, decyzji, postanowień. Pragniemy coś w swoim życiu zmienić, panie zazwyczaj obiecują sobie przejście na dietę czy też chcą zmienić złe nawyki – np. ograniczyć palenie papierosów. Noworoczne postanowienia zazwyczaj dotyczą kwestii urody i zdrowia, bardzo często jednak zapominamy o najważniejszym – wyglądzie naszych zębów, a przecież nic tak nie dodaje nam uroku, jak śnieżnobiały, piękny uśmiech. Wśród noworocznych postanowień warto zamieścić także to dotyczące właściwej higieny jamy ustnej i pielęgnacji zębów. Nowy Rok to doskonały moment, aby znaleźć chwilkę czasu by w końcu odwiedzić swój gabinet stomatologiczny. Nowoczesna stomatologia oferuje wiele możliwości leczenia stanów zapalnych, uzupełniania braków zębowych czy też bezbolesne leczenie próchnicy, zatem najwyższy czas by przestać się bać dentysty!

  W naszym noworocznym artykule podpowiadamy, jak dbać o zęby i na jakie zabiegi zdecydować się, aby nasze zęby zyskały wspaniały wygląd? Przeczytajcie uważnie, gdyż dzięki temu w niedługim czasie będziecie mogli zaprezentować cudowny, piękny uśmiech!

  Wybielanie zębów – różne metody

  Troska o wygląd naszych zębów nie powinna ograniczać się jedynie do uzupełnienia ubytków, ale także warto zastanowić się nad poprawą estetyki uśmiechu. Sporo pacjentów narzeka na kolor lub kształt swoich zębów. Na kolor kości zębów ma wpływ nie tylko nasz styl życia (palenie papierosów, picie kawy), wiek, ale także predyspozycje genetyczne. Zęby u osób starszych są cieńsze, mają starte szkliwo i są bardziej żółte. Pamiętajmy, iż kolor zębów rzadko kiedy jest idealnie biały – jak to widzimy na okładkach kolorowych magazynów czy w filmach, a zazwyczaj są one lekko szare i żółtawe. Próchnica rzadziej atakuje te drugie. Gdy zależy nam na odzyskaniu jasnej barwy zębów to koniecznie zdecydujmy się na wybielanie zębów.

  Wybielanie zębów może mieć miejsce w gabinecie dentystycznym, przy użyciu profesjonalnego sprzętu (specjalny żel i lampy naświetlające) lub też w zaciszu domowym, po założeniu na noc nakładek. Po szczegółowej konsultacji lekarz zdecyduje, która metoda w naszym przypadku będzie skuteczniejsza.

  Aby jak najdłużej utrzymać efekty należy regularnie stosować pasty do wybielania zębów, które od razu usuną nowe przebarwienia zębów.

  Licówki – piękny uśmiech na wyciągnięcie ręki

  Osoby niezadowolone z wyglądu i kształtu swoich zębów, dzięki licówkom pozbędą się kompleksów. Licówki z powodzeniem zamkną nieestetyczne przestrzenie między zębami (w tym diastemy) czy też zmienią kształt zęba. Istotne jest, iż najnowocześniejsze ultra cienkie licówki nie wymagają szlifowania powierzchni zęba, a ich kolor jest idealnie dobrany do naturalnego, dzięki czemu nie będą się odróżniać.

  Dbając o zdrowe zęby należy także systematycznie usuwać nagromadzony kamień i płytkę nazębną. Nieusuwany latami kamień powoduje nadwrażliwość zębów – odsłonięte szyjki mają zwiększoną wrażliwość na ból. Za nadwrażliwość odpowiadają też próchnica i bruksizm (zgrzytanie zębami).

  # piękny uśmiech # wybielanie zebów # przebarwienia zebów # pasty do wybielania zebów # próchnica # nadwrażliwość zębów # zdrowe zęby # licówki

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream