logo
  • 23 PAŹ 18
  • 0
  Nowe produkty, które ułatwią codzienną higienę jamy ustnej

  Nowe produkty, które ułatwią codzienną higienę jamy ustnej

  Obecnie dbanie o higienę jamy ustnej jest znacznie prostsze i przyjemniejsze niż kilkanaście lat temu, a to za sprawą ogromnego postępu technologicznego oraz wielu unowocześnień, które przekładają się na nową jakość życia. Tendencja ta jest także doskonale widoczna w profilaktyce oraz higienie jamy ustnej. Liczne wynalazki, nowe produkty służące m.in. do oczyszczania przestrzeni międzyzębowej są niezawodnymi pomocnikami, dzięki którym zyskamy piękny, zdrowy uśmiech. W artykule pragniemy zaprezentować właśnie te rewolucyjne nowe produkty, które pomogą zadbać o zęby zarówno starszym, jak i młodszym pacjentom. Jesteście ciekawi, jak one działają? Z chęcią wyjaśnimy ich funkcjonowanie.

  Elektryczna nić dentystyczna, czyli do czego służy flosser?

  Aby mieć piękne, zdrowe zęby samo regularne szczotkowanie nie wystarczy, bowiem szczoteczka dociera zazwyczaj jedynie do trzech z pięciu powierzchni każdego z naszych zębów. Z pomocą w oczyszczeniu trudnodostępnych obszarów przychodzi nitka dentystyczna. Jej użycie niektórym sprawia niemały problem, szczególnie jeżeli zęby są bardzo ciasno ułożone. Część pacjentów właśnie z tego powodu rezygnuje z używania nici dentystycznej, a przecież wystarczy zastąpić ją flosserem. Flosser, ma rękojeść do trzymania, a na niej znajduje się woskowana nić. Flosser bez trudu dotrze do tylnych zębów. Zaletą flossera jest niewielki rozmiar – możemy go nosić w torebce czy plecaku wraz z innymi artykułami higienicznymi. Ponadto jest on niezwykle higieniczny, gdyż nici dentystycznej nie trzymamy w palcach, a gdy mamy flosser jednorazowego użytku to możemy go od razu wyrzucić.  Warto wiedzieć, iż na rynku są także dostępne w sprzedaży elektryczne flossery z wymiennymi główkami, dozownikiem długości nici oraz ostrzem służącym do jej odcinania.

  Innowacyjne produkty – irygator do płukania zębów

  Jeśli tak do końca nie jesteście przekonani do flosserów i nici dentystycznej to polecamy inny sprzęt o podobnym zastosowaniu, czyli irygator. Jego zadaniem jest płukanie jamy ustnej. Strumień wodny (woda plus płyn do płukania) jest tak silny, że wypłukuje z przestrzeni międzyzębowych i szczelin wszystkie pozostałości. Irygator z powodzeniem usuwa nawet nagromadzoną na zębach płytkę nazębną. Ma on także dobroczynny wpływ na dziąsła, gdyż przyjemnie je masuje, co jest konieczne w profilaktyce zapalenia i krwawienia dziąseł.

  Pacjenci korzystający z irygatora są pozytywnie zaskoczeni efektami działania tego sprzętu. Odkąd nabyli irygator nie muszą już używać nici dentystycznych, co skraca czas czyszczenia zębów. Irygatory dobrze spełniają swoje zadanie także przy płukaniu zębów z nałożonym aparatem ortodontycznym. Dokładne wyczyszczenie szczotką trudno dostępnych miejsc jest niemal niemożliwe, a irygator wypłukuje wszystkie pozostałości z pokarmów.

  Rewelacyjne efekty czyszczenia zębów, dzięki aplikacjom mobilnym

  Współczesny człowiek nie wyobraża sobie życia bez smartfonu, korzystamy z niego w autobusie, na przystanku, w sklepie – zamawiamy produkty, sprawdzamy wiadomości czy prognozę pogody. Dlaczego zatem nie skorzystać z tego urządzenia w trakcie mycia zębów? Oczywiście nie mamy na myśli jednoczesnego surfowania w interniecie i szczotkowania czy nitkowania zębów, ale użycie specjalnych aplikacji – dla dzieci i dla dorosłych, które pomogą nam w utrzymaniu higieny jamy ustnej.

  Wśród aplikacji znajdują się takie, odtwarzające dokładnie przez 2 minuty muzykę – jest to dokładnie tyle, ile potrzeba, aby zęby zostały starannie wyszczotkowane. Rodzice niejednokrotnie spotkali się z sytuacją, iż ich pociechy, chciały bardzo szybko i powierzchownie umyć ząbki, a gdy będzie włączona aplikacji i z telefonu będą rozbrzmiewać ulubione piosenki czy też fragmenty bajek to mycie ząbków stanie się zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Niektóre firmy zsynchronizowały swoje elektryczne szczoteczki do zębów czy elektryczne irygatory z aplikacjami mobilnymi, zatem w trakcie mycia zębów otrzymamy informacje i ostrzeżenia, gdy za mocno będziemy naciskać na dziąsła lub też gdy ominiemy wybrany obszar. Możemy wybrać sobie odpowiedni plan czyszczenia nastawiony na usuwanie płytki i kamienia nazębnego, dbanie o dziąsła czy też wybielanie zębów. Takie aplikacje mobilne pełnią rolę wirtualnego personalnego trenera dentystycznego.

  Płyn barwiący zęby – zabawa i higiena jamy ustnej w jednym!

  Niejednokrotnie w swoich artykułach wspominaliśmy, jak istotna jest dbałość o zęby mleczne, gdyż dzięki temu można uniknąć wielu problemów w dorosłych życiu. Co jednak zrobić, gdy nasza pociecha niechętnie szczotkuje zęby lub też nie robi to prawidłowo? Odkładający się osad na płytce jest sprzyjającym środowiskiem dla rozwoju bakterii, które skutecznie niszczą szkliwo, a tym samym może rozwijać się próchnica. Rozwiązaniem jest płyn barwiący osad na zębach za sprawą którego na zębach uwidaczniają się miejsca, gdzie nagromadziła się płytka.

  Kropelki płynu wystarczy wlać do wody, a po przepłukaniu ust roztworem na zębach pojawi się niebieski osad, dzięki czemu zarówno maluch, jak i jego opiekunowie widzą, jakie miejsca wymagają intensywnego szczotkowania. Płyn motywuje dzieci do starannej higieny oraz zachęca, aby je regularnie myć. Stosowanie kropelek, barwiących osad nazębny, można połączyć z innymi metodami, np. używaniem aplikacji mobilnej, utrwalającymi nawyk częstego mycia zębów.

  Warto na bieżąco śledzić obecne na rynku nowe produkty związane z branżą stomatologiczną, gdyż ich codzienne używanie zapewni naszym zębom olśniewający wygląd i zdrowie.

  # nowe produkty # elektryczna nić dentystyczna # irygator # aplikacje mobilne # płyn barwiący osad nazębny

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream