logo
    • 19 GRU 17
    • 0
    Flosser – łatwiejsze nitkowanie zębów

    Flosser – łatwiejsze nitkowanie zębów

    Na łamach naszego bloga wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej, dzięki której możemy ustrzec się przed wieloma, bardzo groźnymi chorobami, takimi jak m.in. próchnica. W naszym dzisiejszym artykule pragniemy zaprezentować przyrząd, dzięki któremu oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Flosser, bo to właśnie o nim mowa, to niepozorny, ale niezwykle pomocny sprzęt. Jak go używać i jaki wybrać?

    Nitkowanie zębów dziecinnie proste!

    Aby móc się pochwalić pięknym, białym uzębieniem nie wystarczy samo szczotkowanie zębów czy też płukanie ust płynem, ale należy także regularnie oczyszczać przestrzenie międzyzębowe, gdzie najczęściej gromadzą się trudne do usunięcia zwykłą szczoteczką do zębów resztki. Szczoteczka dociera zazwyczaj jedynie do trzech z pięciu powierzchni każdego z naszych zębów, zatem konieczny będzie inny sprzęt. W tym celu zazwyczaj sięgamy po nitkę dentystyczną. Jej użycie niektórym sprawia niemały problem, szczególnie jeżeli zęby są bardzo ciasno ułożone. Część pacjentów właśnie z tego powodu rezygnuje z używania nici dentystycznej, a przecież wystarczy zastąpić ją flosserem.

    Czym jest flosser?

    Flosser, tak jak tradycyjna szczoteczka ma rękojeść do trzymania, na niej znajduje się woskowana nić. Pacjenci zazwyczaj narzekali na czyszczenie przestrzeni między tylnymi zębami, flosser z powodzeniem dotrze także i tam. Zaletą flossera jest niewielki rozmiar – możemy go nosić w torebce czy plecaku wraz z innymi artykułami higienicznymi. Ponadto flosser jest niezwykle higieniczny, nici dentystycznej nie trzymamy w palcach, a flosser jednorazowego użytku od razu wyrzucamy. Warto wiedzieć, iż niektóre flossery mają nie tylko wymienne główki, ale także dozownik długości nici oraz ostrze służące do jej odcinania.

    Rodzaje flosserów

    Obecnie na rynku są dostępne dwa rodzaje flosserów: tradycyjny oraz elektryczny.

    Flossery tradycyjne

    Flosser tradycyjny nazwany jest także niciowykałaczką. Producenci tego sprzętu zazwyczaj wyposażają go zarówno w wykałaczkę, jak i nić dentystyczną oczyszczające kamień nazębny i nalot nazębny oraz skrobaczkę do języka, pozwalającą usunąć znajdujące się na nim zanieczyszczenia.

    Jak widzimy, flosser to urządzenie bardzo praktyczne, spełniający 3 funkcje, który bez wątpienia poprawia wygląd jamy ustnej. Flossery tradycyjnej mogą być jednorazowego lub wielokrotnego użytku.

    Flossery elektryczne

    Drugi rodzaj to flossery elektryczne. Tak jak szczoteczka elektryczna flosser jest zasilany baterią. Końcówka urządzenia jest nylonowa. Warto wspomnieć, iż flosser elektryczny wykonuje około 10 000 ruchów na minutę. Jak często należy wymieniać końcówkę? Średnio co 3 dni. Dentyści polecają stosowanie takiego urządzenia do codziennej higieny jamy ustnej zwłaszcza osobom mającym mosty, kiedy to dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych jest utrudnione.

    W jaki sposób należy używać flosser?

    Flosser to udoskonalona nić dentystyczna, zatem wystarczy wybrać właściwą przestrzeń międzyzębową, delikatnie wsunąć go do niej i czyścić boki zębów. Pamiętajmy, by nić dentystyczną ostrożnie przesuwać ku górze i w dół, aby nie uszkodzić dziąseł. Nieuważne, zbyt mocne ruchy mogą spowodować krwawienie. Przestrzenie międzyzębowe należy czyścić co najmniej raz dziennie.

    Cena

    Zakup tego niezwykle pomocnego urządzenia nie będzie ogromnym wydatkiem, gdyż flosser tradycyjny kosztuje około 12 zł za 40 sztuk.

    Jeśli natomiast wolimy flosser elektryczny to należy przeznaczyć ok. około 60-70zł, dodatkowo wymienne nylonowe końcówki oscylują w okolicach 40-50zł za 30 sztuk.

    Warto zainwestować w zakup tego sprzętu, gdyż skutki naszych zaniedbań mogą być groźne dla naszego zdrowia.

     

    # flosser # kamień nazębny # białe zęby # higiena jamy ustnej # flosser tradycyjny # flosser elektryczny # nalot nazębny # choroby dziąseł # próchnica # nitkownanie zębów # szczoteczki międzyzębowe

    Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream