logo
  • 11 STY 18
  • 0
  Dobry dentysta – pomagamy wybrać najlepszego specjalistę!

  Dobry dentysta – pomagamy wybrać najlepszego specjalistę!

  Wybór dobrego stomatologa to współcześnie nie lada wyzwanie. Jakimi kategoriami kierować się i na co zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na konkretny gabinet stomatologiczny? Większość osób sugeruje się tzw. pocztą pantoflową, czyli opiniami znajomych, jednakże i one nie zawsze są pomocne. Dlatego w trosce o dobro pacjentów publikujemy poradnik, w którym znajduje się katalog najważniejszych cech, jakie dobry dentysta musi posiadać.

  Otwartość na innowacyjne metody leczenia

  Dobry stomatolog cały czas poszerza swoją wiedza, kształci się, korzysta z najnowszych osiągnięć techniki, tym samym jego pracę cechuje wysoka jakość usług. Tak jak w wielu zawodach, także w tym przypadku nauka nie kończy się na zdobyciu dyplomu wyższe uczelni, a trwa przez cały czas pracy. Stomatologia nieustannie się rozwija, dlatego aby być na bieżąco konieczne jest uczestnictwo w szkoleniach, kursach czy seminariach. Przed wizytą warto zapoznać się z osiągnięciami naszego stomatologa, gdyż dzięki temu będziemy mieli pewność, iż jesteśmy w dobrych rękach.

  Należy zaznaczyć, iż same umiejętności i wiedza lekarza nie wystarczą, gdyż niezbędny jest również odpowiedni sprzęt. Zanim umówimy termin wizyty sprawdźmy, czy gabinet dentystyczny dysponuje nowoczesnym sprzętem. Jeśli obawiamy się leczenia zapytajmy także np. jakie formy znieczulenia są dostępne.

  Właściwe podejście do pacjenta

  Dobry dentysta od razu potrafi nawiązać dobry, serdeczny kontakt z pacjentem. Każdy z nas inaczej reaguje na stres związany z wizytą, stąd lekarz musi wczuć się w daną sytuację. Dobry stomatolog daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny, otacza nas swoją opieką. Czasem wystarczy chwila rozmowy by odwrócić naszą uwagę od myślenia o bólu.

  Dobry dentysta jest również uważnym obserwatorem, gdyż od razu powinien reagować na niepokojące zachowania pacjenta, a w sytuacjach awaryjnych – gdy jest to konieczne i możliwe przerwać na chwilę zabieg, tym samym wyrażając zrozumienie w przypadku silnych reakcji bólowych.

  Szczególnie istotne jest podejście do pacjenta w przypadku najmłodszych. Pierwszy kontakt z dentystą może skutecznie zachęcić lub zniechęcić do późniejszego leczenia, stąd też gdy szukamy stomatologa dla naszej pociechy koniecznie dowiedzmy się, czy wybrany przez nas lekarz specjalizuje się w leczeniu dzieci, ma przeszkolenie pedagogiczne. Dobry dentysta dziecięcy sprawi, iż dziecko wizytę w gabinecie będzie traktowało jako zabawę i przygodę. Zwróćmy uwagę także na to, jak wygląda przyjazny gabinet dzieciom –  poczekalnia powinna być dostosowana do potrzeb dzieci i odpowiednio wyposażona (bajki, klocki, kolorowe obrazki na ścianach, itp.), dzięki czemu maluch nie będzie się nudził w oczekiwaniu na swoją kolejkę.

  Komunikatywność

  Przychodzący do dentysty pacjenci zazwyczaj obawiają się, jak będzie przebiegało leczenie, pragną wiedzieć, jaki będzie ostateczny rezultat oraz po jakim czasie zostanie on osiągnięty (w niektórych przypadkach konieczne jest leczenie trwające przez dłuższy okres), dlatego dobry stomatolog powinien w jasny i obrazowy sposób wyjaśnić poszczególne etapy swojej pracy, tak aby pacjent- laik wiedział, czego się może spodziewać.

  Współpraca z innymi specjalistami

  Dobry stomatolog skupia się na konkretnej specjalizacji, jednakże aby osiągnąć sukces musi współpracować także z innymi specjalistami, tym samym lekarze uzupełniają się, tworząc silny, skuteczny zespół.

  Inne kryteria wyboru dobrego specjalisty i gabinetu stomatologicznego

  Duże zainteresowanie wśród pacjentów

  Najlepszym potwierdzeniem profesjonalizmu i wysokiej jakości usług lekarza jest ogromne zainteresowanie wśród pacjentów. Jeśli na wizytę musimy umawiać się z wyprzedzeniem to można przypuszczać, iż wiele osób doceniło jakość świadczonych usług. Napięty terminarz fachowca będzie dla nas oznaką, iż właśnie temu specjaliście warto zaufać.

  Czystość w gabinecie stomatologicznym

  Zakurzona lampa stomatologiczna, nieuprzątnięte stanowisko pracy czy też nieprzyjemny zapach od razu negatywnie wpłyną na nasz obraz gabinetu dentystycznego, tym samym możemy mieć wątpliwości co do sterylności przeprowadzanych zabiegów.

  Gabinet świadczący kompleksowe usługi stomatologiczne

  Doskonałym udogodnieniem dla pacjentów jest możliwość leczenia i przeprowadzania zabiegów z różnych dziedzin stomatologii (chirurgii stomatologicznej, periodontologii czy stomatologii estetycznej) w jednym miejscu. Niewątpliwymi korzyściami takiego rozwiązania jest oszczędność czasu oraz skrócenie okresu leczenia.

  Dobry dentysta nie musi być drogi!

  Pamiętajmy, iż wysoka jakość usług, profesjonalizm czy doświadczenie nie muszą iść w parze z wysokimi cenami. Wiele osób rezygnuje z leczenia czy wizyt kontrolnych w obawie przez astronomicznymi rachunkami, a wcale tak nie musi być! Jeśli jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej to warto zwrócić uwagę, czy dany gabinet stomatologiczny daje nam możliwość uregulowania należności w formie ratalnej. Zazwyczaj taka oferta dotyczy finansowania leczenia stomatologicznego, w szczególności zabiegów z zakresu implantologii.

  Praca całego zespołu

  Na ocenę konkretnego gabinetu stomatologicznego wpływa nie tylko zachowanie stomatologa, ale także praca całego zespołu – asystentek stomatologicznych, rejestratorek, higienistek, pomocy dentystycznych. Te osoby także odpowiadają za klimat i nastrój, jaki panuje w danej placówce. Ich zaangażowanie, trud i pomoc są niezbędne by mówić o usługach stomatologicznych na najwyższym poziomie.

   

  # dobry dentysta # dobry stomatolog # praktyka zawodowa # profesjonalizm # doświadczenie # przyjazny gabinet # komfort psychiczny # wysoka jakość usług # podejście do pacjenta # najlepszy dentysta # najlepszy stomatolog # bezbolesne leczenie

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Photostream